Serik Belediyesi 3.Geleneksel Atatürk’ü Anma Satranç turnuvası sona erdi

21.03.2017

1.670 Kişi Okumuş

0 Yorum

Atatürk’ün Serik’e gelişinin yıldönümü dolayısıyla Serik Belediyesi tarafından her yıl satranç turnuvası düzenleniyor. 2 gün süren Satranç turnuvasında 6 yaş kategorisinde 224 sporcunun yarıştı. Turnuvada en iyi bayan kategorisinde ilk 5 sporcuya madalya, yetişkinler kategorisinde ise ilk 3 sporcuya kupa verildi. Hafta sonu gerçekleşen turnuvada Sporcular ve aileleri oldukça heyecanlı anlar yaşadılar.

Turnuva sonunda dereceye giren sporculara ödüllerini, Kaymakam Haluk Şimşek, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Md. Mevlüt Özen verdi.

ÇALIK: “SERİK’İMİZİ SPORUN HER DALINDA MARKA ŞEHRİ YAPACAĞIZ.”

Belediye Başkanı Ramazan Çalık, “Serik’te belediye olarak sosyal etkinlikler yapmaya devam ediyoruz. 3’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz turnuvaya oldukça yoğun ilgi vardı. Bu ilgi gösteriyor ki Serik’te satranç sporu seviliyor. Belediye olarak yaptığımız organizasyonlar ile ilçemizi sporun her dalında marka şehir yapmak istiyoruz ve bunu da büyük ölçüde başardık. İlçemizde de oldukça başarılı sporcular var bizler yönetici olarak sporcularımıza uygun ortamları ve imkanları sağlayarak Serik’imizin ve ülkemizin spor alanındaki karnesine bir artı atmak. Bu turnuvayı uluslararası boyutlarda gerçekleştirmek istiyoruz, bu konuda da Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay hanımefendi bizlere destek veriyor. Allah’ın izniyle ileride Serik’imize dünyanın her yerinden satranç turnuvasına katılmak için sporcular gelecek. Hep söylerim bizim İşimiz Gücümüz Serik” dedi.

 

güncelleme tarihi 23/07/2019

YORUMLAR