Denizyolu Taşımacılığı 

14.11.2017

956 Kişi Okumuş

0 Yorum

Denizyolu Taşımacılığı 

 

Akdeniz vip’den Denizyolu Lojistik Çözümleri

 

Dünya ticaretinin % 80’inin denizyoluyla gerçekleştiği günümüzde Akdeniz vip, tüm dünyada söz sahibi armatörlerle yaptığı anlaşmalar, geniş acente ağı ve  FIATA, ITCO, UTIKAD üyeleri ile yaptıgı anlaşmalarla dünya genelinde birçok müşteriye kıtalar arası akılcı lojistik danışmanlık ve çözümler üretmektedir.

 

Dünyanın Her Yerinde Kapıya Teslim, Gümrükleme ve Dağıtım Servisi

 

Mevcut partnerlik anlaşmaları ve  HTFN ve Conqueror global acenta ağları sayesinde Akdeniz vip dünyanın her yerinde kapıya teslim, gümrükleme ve dağıtım servisi sunabilmektedir.

 

Akdeniz vip aynı zamanda  NVOCC belgesi olan firmalar ile Amerika Birleşik Devletleri bağlantılı deniz taşıma faaliyetlerine son kapı teslimler de dahil olmak üzere  lisanslı bir firma ile taşıma senedini  ve navlun kontrat anlaşmaları yapmaktadır.

 

Denizde Üstün Hizmet ve Maliyet Avantajları Akdeniz vip’de

Denizyolu Taşımacılığı 

Akdeniz vip müşterilerin ürünlerinin taşınması sırasında her türlü kombinasyon olanaklarını planlayarak, konteyner bazında FCL ve LCL taşımalarını gerçekleştirdiği gibi, kara-deniz, deniz-hava, deniz-demiryolu gibi intermodal seçenekleriyle en ideal çözümü sağlamaktadır. Limandan limana, limandan kapıya, kapıdan kapıya taşımanın yanında, deniz taşımacılığı çözümleri kapsamında LCL ürünlerin konsolide edilmesi, transit yükleme hizmeti ve cross taşımacılık hizmetlerini de vermektedir. Akdeniz vip, tüm dünyada gemi acentalarıyla imzaladığı özel kontratlarla navlun alternatifleri yaratmakta ve maliyet avantajı sağlamaktadır.

 

Ürün Tipleri

 

Akdeniz vip,  farklı konteyner tipleriyle tüm ürün tiplerinin taşınmasına olanak sağlayacak bilgiye ve altyapıya sahiptir. Askılı tekstil ürünlerinden, yanıcı veya yanıcı olmayan kimyasallara, gıda ürünlerine kadar, tüm katı, sıvı ve gaz maddelerin taşınmasını sağlamaktadır. Bununla beraber deniz taşımacılığı çözümleri kapsamında, ağır tonajlı veya gabari dışı proje yüklemelerinin yanında, açık yük taşımacılığı ve gemi kiralama hizmetleri de sunmaktadır.

 

Ürün tipi ve özelliklerine göre open top, open side, refeer, flat rack, platform gibi özel konteynerden askılı konteyner taşımacılığına, ISO tank konteynerden Flexi tank konteyner taşımacılığına kadar her türlü hizmeti sunan Akdeniz vip, uzmanlığı; sayesinde flexi ve askılı konteyner sağlanması, yüklenmesi, serilmesi gibi ek hizmetler de sağlamaktadır.

 

Denizyolu Taşımacılığı 

FCL/LCL

 

Ürün özelliklerine uygun farklı konteyner seçenekleri, kısmen yükün FCL (komple konteyner yükü) veya LCL (parsiyel konteyner yükü) olarak değerlendirilmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu bağlamda Akdeniz vip, ürün özellik ve hacmine göre konteyner bazında her türlü FCL ve LCL taşımasını gerçekleştirmektedir.

 

Denizyolu Taşımacılığında Entegre Çözümler

 

Tecrübe, uzmanlık ve altyapısı sayesinde entegre çözümler sunabilme yeteneğine sahip olan Akdeniz vip, farklı destinasyonlara ve müşteri ihtiyaçlarına göre kara-deniz,

deniz-demiryolu gibi Intermodal seçenekleri sunmaktadır.

 

Daha Hızlı, Daha Güvenli ve Daha Çevreci

 

Akdeniz vip, hizmet verdiği standart ve özel tip konteynerler dışında,  Flexi ve ISO Tank tipi konteynerler sayesinde; sıvı ve kimyasal maddelerin lojistik operasyonlarını çok daha hızlı, güvenli, çevreye duyarlı ve mümkün olan en yüksek hacimlerle yönetmektedir. Müşterilerinin taleplerini baz alarak yeni adımlar atmaya devam eden Akdeniz vip, hayata geçirdiği uygulamalarla maliyet ve zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Denizyolu Taşımacılığı 

Konteyner Çeşitleri ve Flexi Tank

 

20′ Konteyner

40′ Konteyner

40′ High Cube Konteyner

20′ Open Top Konteyner

40′ Open Top Konteyner

20′ Flat Rack Konteyner

40′ Flat Rack Konteyner

20′ Reefer Konteyner

ISO Tank

Flexi Tank

Diğer Konteyner Çeşitleri

Flexi Tank, box konteynerlerin tank konteyner gibi kullanılmasını sağlayan konteyner tipi olup, yükleme ve boşaltmalarda zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaktadır. Sıvı bitkisel yağlar, konsantre meyve suyu ve yanıcı özelliği olmayan sıvı kimyasalların taşınmasında kullanılan Akdeniz vip flexi tankları, 24,000 litrelik taşıma kapasitesine sahiptir. Akdeniz vip, klasik varil ve ISO tank konteyner yüklemelerine alternatif olan flexi tank taşımaları sayesinde, bir seferde daha fazla ürünü daha uygun maliyetle ve daha sağlıklı bir ortamda dökme yük olarak müşterilere ulaştırmaktadır. Flexi tanklar tek kullanımlık olduğundan, yıkama ve depolama gibi maliyetler de ortadan kalkmaktadır.

Denizyolu Taşımacılığı

İstanbul Haydarpaşa  Denizyolu Taşımacılığı

İzmir Denizyolu Taşımacılığı

Antalya  Denizyolu Taşımacılığı

Samsun Denizyolu Taşımacılığı

Bandırma Denizyolu Taşımacılığı

İskenderun Denizyolu Taşımacılığı

Derince Denizyolu Taşımacılığı

YORUMLAR