Belek Calista Luxury Resort Otel Transfer

22.12.2016

280 Kişi Okumuş

0 Yorum

Belek Calista Luxury Resort Otel Transfer

Genel Bilgi
Dünyanın en farklı otel projesini hayata geçirerek bu anlamda Türkiye ve Dünyada ilk sıralara yerleşen Calista Luxury Resort, mimarisinden, hizmet kalitesine kadar sunduğu farklı konseptle kendini ortaya koyuyor. A class misafirlere standartların üzerinde hizmet veren Calista Luxury Resort, 5 yıldızlı delux otel olmasının yanı sıra, turizme farklı bir soluk getiren, kalite ve estetiğin ön planda olduğu bir otel olarak Antalya Belek bölgesinde hizmet veriyor.

Calista Luxury Resort bir Özkar İnşaat Projesidir.(www.ozdogan.com.tr)
Calista Proje öncesi
Calista Luxury Resort’ün yapımına 2005 yılında başlandı. Daha önce turizmde yatırımı olmayan Özkar İnşaat’ın bu alandaki ilk projesidir. Diğer projelerinde olduğu gibi, Calista projesinde de Özkar, “maliyet kaygısıyla değil, Kalite vurgusu ile hareket ettiğini bir kez daha ortaya koydu. Calista projesindeki temel felsefe ise; yapılabilecek her şeyin en iyisi ve en kalitelisini yapmaktır.

Proje & Mimari
Mimarinin büyük önem taşıdığı ve bu konudaki farklılığını sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada kanıtlayan Calista Luxury Resort’ün dış mimarisi Almanya’nın en önemli mimarlık şirketlerinden olan GMP, iç mimari dizaynı ise İngiliz Solano tarafından yapıldı.

• GMP
Dünyanın en başarılı mimarlık firmalarından biri olan Alman GMP firması, Calista Luxury Resort’ün mimarisine de imza atan firmadır. 1965 yılında Meinhard von Gerkan ve Volkwin Marg tarafından kurulan GMP’nin ilk projesi Berlin Tegel Airport projesidir. Son dönemlerde Foshan Century Lotus Sports Center (Çin), National Conference Center in Hanoi (Vietnam), Siemens Center (Shanghai), Wuxi Administration Centre Taihu (Çin) , FIFA World Cup 2010 (Güney Afrika), Royal Institute of British Architects (RIBA), (Londra), Architekturwerkstatt (Hamburg), Abbe-Zentrum Beutenberg (Almanya), Stone for the Grand Theatre in Qingdao (Çin) gibi dünyanın en önemli mimari projeleri de GMP imzasını taşımaktadır. Merkez binası Hamburg’ta olan GMP’nin çalıştığı ülkelerin başında ise Çin, Vietnam, Rusya, İtalya, İspanya, Litvanya, Lüksemburg ve Calista projesiyle de Türkiye bulunuyor. Firmanın felsefesinde ise şunlar yatıyor, açık ve net bir çözüm, basit, değerli ve fonksiyonel işler…

• SOLANO
Calista Luxury Resort mimarideki hassasiyetini iç mimaride de kusursuz bir şekilde gösteriyor. Dünyanın en ünlü iç mimarlık firmalarından biri olan İngiliz Solano, otelin tüm iç mimarisini üstlenmiş. Dünya çapında 280 önemli projeye imza atan Frank Solano, Calista projesinde tüm çalışmalarının birleşimi olan yepyeni bir konsept yarattığını söylüyor. Yaptığı işte ruhunu ortaya koyduğunu söyleyen Solano, “ Çalıştığınız projenin bulunduğu alan her şeyden önce insanın içinde bir ruh uyandırır. Ve bütün çalışma böyle başlar. Calista büyülü bir yerin üzerine kurulu. Deniz, doğa, hava, her şey mükemmel. Bana ilham veren şeylerden biri de buydu. Çok keyifle çalıştım. Belek bölgesini ilk gördüğümde ve Calista projesini ilk duyduğumda kendime, parçalarımdan bir bütün yaratmalıyım dedim. Bugüne kadar yaptığım işlerden parçalar koydum. Bendeki parçaları da ekleyerek ortaya bambaşka bir şey çıkarmaya çalıştım. Ve her şey aslını buldu. “ diyor.

Hizmet Konsepti
Kalitenin temel ilke olarak benimsendiği Calista’nın en önemli farklılıklarından biri de misafir profilinin en üst seviyede olması. A class müşteriye hizmet veren Calista Luxury Resort’ta , misafirlerin tatillerini en iyi şekilde geçirmeleri için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve büyük bir özenle hazırlanmıştır. Standartların oldukça yüksek olduğu otelde Calistaya özgün “Ala carte All Inclusive” sistemiyle hizmet sunuluyor. Otelde her türlü konfora sahip standart odaların yanı sıra konseptli villalar, suit ve delux odalar da bulunuyor. Restaurant, bar, spa ve spor alanlarının oldukça lüks ayrıntılarla hazırlandığı Calista’da uluslararası şirket toplantılarının yapılabileceği ve iş adamlarının çalışmalarını sürdürebileceği özel donanımlı mekanlar da bulunuyor.”

CALISTA LUXURY RESORT
ÖZKAR İNŞ. SAN.VE TİC. AŞ.
Taşlıburun Mevkii, Kadriye
07500 Serik- Antalya – Türkiye

Başkent Vd.698 004 26 24

Otel İletişim

Adres : Kadriye Mah. Taşlıburun Cad. No:14-1/A Belek • Serik • Antalya • TÜRKİYE
Telefon : +90 242 710 01 01 pbx
+90 242 710 01 10
+90 530 232 35 32
+90 530 232 35 32

Belek otel transfer

Belek shuttle

Belek Antalya havalimanı transfer

Antalya otogar Belek transfer

Belek airport transfer

Transfer Belek hizmetleri için 7/24 çağrı hattımızı arayınız

0242 340 59 89 & 0506 1800 102

info@transferakdeniz.com

transferakdeniz@gmail.com

İlgili Terimler :

YORUMLAR